Marele fotbalist Gică Popescu a fost în vizită în Bârsana

Internaționalul Gică Popescu a vizitat Bârsana unde a fost întâmpinat de prietenul său, primarul Teodor Ștefanca.

Într-o postare pe o pagină de socializare, primarul a declarat : „De la performanța istorică a echipei Avântul Bârsana în urma meciului disputat în compania echipei Steaua București, în șaisprezecimile Cupei României, comuna Bârsana este recunoscută și pe plan sportiv la nivelul întregii țări.

Iar pentru că lucrurile importante se construiesc cu oameni importanți, performanțele echipei Avântul Bârsana și prietenia primarului Teodor Ștefanca cu fostul mare internațional roman Gică Popescu, care a fost atât căpitanul echipei naționale a României, cât și căpitanul uneia dintre cele mai mari echipe din istorie- FC Barcelona, am avut cinstea, onoarea să-l primim la sediul primăriei comunei Bârsana pentru a discuta despre modernizarea infrastructurii sportive din comuna noastră prin implementarea celor două mari proiecte: Construire bază bază sportivă și Construire sală de sport în comuna Bârsana, proiecte aflate în faza de licitație și derulate prin Compania Națională de Investiții.

Așteptăm finalizarea licitației, desemnarea câștigătorilor, urmată de construirea celor două obiective de investiții, iar la final, îl așteptăm pe Gică Popescu alături de marii campioni care au reprezentat cu mândrie țara la inaugurarea celor două mari și importante proiecte pentru comuna noastră.Mulțumim, Gica Popescu! Cele mai sincere gânduri și mulțumiri din partea bârsăneștilor!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *